Architekt

Architekt

Fotolia_61622558_Subscription_XXL_400

Wychodzę z założenia, że odpowiednio zaprojektowany budynek wymiernie przekłada się na nasz ogólny nastrój, na poczucie satysfakcji. Stawiam na spójne połączenie estetyki i funkcjonalności. Dlatego w moim biurze architektonicznym ARCHIMODO w Gliwicach proponuję Państwu projekty domów i wnętrz, które inspirowane są człowiekiem i dialogiem, jaki podejmuje on z otoczeniem. Projektuję w trosce o piękno i proporcje zapewniające wewnętrzną harmonię. Moją misją jest tworzenie architektury, która spełniać będzie wszystkie Państwa potrzeby, a przy tym dostarczy wyjątkowych wrażeń estetycznych.

Doświadczenie i kwalifikacje

Projektuję już od 15 lat, w ciągu których współpracowałem z siedmioma biurami projektowymi w Gliwicach, a także innych miastach Polski i Irlandii. Aktualnie wykonuję projekty pod własnym szyldem ARCHIMODO oraz w biurze architektonicznym Rafał Drobczyk w Gliwicach.

Tytuł magistra inżyniera architekta zdobyłem na Wydziale Architektury Politechniki Gdańskiej. Ukończyłem także studia podyplomowe Sieci, Systemy Komputerowe, Bazy Danych na Politechnice Śląskiej. Posiadam wszelkie niezbędnie uprawnienia do projektowania bez ograniczeń w specjalności architektonicznej.

Wśród kilkudziesięciu większych zrealizowanych przeze mnie zleceń projektowych znajdują się między innymi projekty:

 • budynków wielorodzinnych,
 • przemysłowych,
 • budynków użyteczności publicznej,
 • salonów samochodowych,
 • pawilonów handlowo-usługowych,
 • hoteli,
 • a nawet projekt klasztoru.

Wyzwania nie są mi obce. Na swojej drodze zawodowej napotkałem wiele nietypowych zleceń, które nauczyły mnie radzenia sobie z przeszkodami. Byłem między innymi architektem prowadzącym projektu hali produkcyjno-magazynowej wraz z drogą i parkingiem pracowniczym oraz kantyny pracownicze dla Valeo w Czechowicach-Dziedzicach. Powierzchnia zabudowy wynosiła 13 000 m². Nietypowość i skomplikowanie tego zadania polegało na nieregularnym kształcie działki, a także na konfliktach z protestującymi sąsiadami, na sąsiedztwie PKP, a w dodatku napiętych terminach. Mimo licznych przeszkód inwestycję udało mi się zakończyć wzorowo, z pełnym zadowoleniem inwestora.

Pasja i zaangażowanie

Moje projekty domów i budynków usługowych to nowoczesna architektura, która może być stawiana nawet na nietypowym terenie, w skomplikowanych warunkach formalnych i technicznych. Czerpiąc garściami z tradycji i dokonań moich poprzedników, podążam jednocześnie za nowoczesnymi technologiami – stawiam na innowacyjne, funkcjonalne rozwiązania.

Nawiązując współpracę z biurem projektowym ARCHIMODO, zyskają Państwo pomoc rzetelnego architekta, ceniącego sobie terminowość, fachowość i elastyczność. Gwarantuję wsparcie na każdym etapie powstawania projektu oraz w trakcie jego realizacji. Jako Państwa architekt przyjmuję na siebie współodpowiedzialność w procesie tworzenia Państwa sukcesu.

By zagwarantować pełen profesjonalizm, przy tworzeniu projektów współpracuję ze specjalistami rozmaitych branż – instalatorami, elektrykami, konstruktorami, geodetami, którzy służą fachową poradą i udzielają cennych wskazówek pozwalających mi stworzyć architektoniczną wizję Państwa marzeń.

Wybrane projekty

 • Koksownia Nowa w Częstochowie – budowa biurowca, zagospodarowanie terenu wraz z układem drogowym.
 • Mad Mobil – salon samochodowy dealera Nissan, Suzuki w Gliwicach.
 • Hala produkcyjno-magazynowa alternatorów Valeo Electric z zapleczem socjalno-biurowym i kantyną pracowniczą w Czechowicach-Dziedzicach.
 • Rozbudowa hali produkcyjno-magazynowej oświetlenia samochodowego Valeo Lightning Systems z zapleczem socjalno-biurowym w Chrzanowie.
 • Budowa wiaty magazynowej, hali TVH produkcyjno-magazynowej wraz z zapleczem socjalno-biurowym oraz budowa lakierni dla wózków widłowych dla Mateco w Tychach.

Zobacz galerię realizacji

Zapraszam do kontaktu i omówienia warunków współpracy.
Gwarantuję optymalizację kosztów budowy, solidność i rzetelność poparte szczegółową znajomością przepisów budowlanych. Chętnie pomogę Państwu pokonać wszelkie przeszkody, które mogą pojawić się przed rozpoczęciem budowy. Oferuję nie tylko projekt, ale też fachowe wsparcie, doradztwo i dotrzymanie wszelkich formalności.

Bartosz Kowalski
ARCHIMODO – projektowanie domów i wnętrz, Gliwice